Şarap Rehberi: Wine Folly Ekibinden Pratik Bilgiler

Yayıncı ‏:Pegasus Yayınları; 1. basım (1 Mayıs 2020)
Dil ‏:Türkçe
Kağıt Kapak‏ : ‎ 240 sayfa
ISBN-10‏ : ‎ 6052997648
ISBN-13 ‏: ‎ 978-6052997642
Boyutlar ‏: ‎ 19 x 23.2 x 2.4 cm

Yazar: Madeline Puckette, Justin Hammack
Çevirmen: Ayseli İzmen

Şarabı bir profesyonel gibi için.

Ödüllü Winefolly sitesi binlerce şarap meraklısının ve profesyonelin dikkatini çekerek şarabı anlamak isteyenler için temel bir çevrimiçi rehbere dönüştü. Bu internet sitesinin yaratıcıları, uzun süredir beklenen bir çalışmaya imza atarak kolay anlaşılır bir rehber hazırladılar ve şarapla ilgili önemli veriler ile akılda kalan grafikleri bir araya getirdiler. Elinizde tuttuğunuz bu rehber şarabı anlamanın zor olduğu algısını kırarak karmaşık bilgileri basitleştiriyor ve şarabı nasıl tadacağınız, iyi kalite şarabı nasıl bulacağınız ve farklı türdeki şarapları birbirinden nasıl ayırt edeceğiniz gibi pek çok konuda size yardımcı oluyor.

Kaliteli şarap seçmeyi hem kolay hem de eğlenceli hale getiren Şarap Rehberi’nde aşağıdaki bilgileri bulacaksınız:
Şarapla ilgili temel bilgilere genel bakış, hem en popüler hem de az bilinen şarapların özellikleri, şarap ve yemek uyumu, detaylı şarap haritaları ve bölgelere göre şaraplar, kaliteli ve uygun fiyatlı şarapları nasıl bulacağınızla ilgili tavsiyeler…

Bu rehber şarap tatmayı seven amatörler ve profesyoneller için hazırlandı. Yalın ve pratik yaklaşımıyla Şarap Rehberi yirmi birinci yüzyılda şarap severlerin vazgeçilmezi olmaya aday.

“Şarap demek eğlence demektir. Farklı türleri ve renkleriyle şarap nasıl hayatlarımızın bir parçasıysa bu kitap da öyle olacak.”
Geoff Kruth, Master Sommelier ve GuildSomm sitesinin yaratıcısı

“Bu kitap kolay anlaşılır bir dille şarapla yeni yeni ilgilenmeye başlayanları, daha farklı tatları kolayca alabilecekleri ve şarabın coğrafyasını çözecekleri bir yolculuğa çıkarıyor.”
Dr. Andrew l. Waterhouse, California Üniversitesi’nde Şarap Kültürü Profesörü

“İçinde bulunduğumuz bilgi çağında güvenilir ve seçkin bilgiler sunan harika bir kaynak. Bu rehber şaraptan hiç anlamadığını düşünenleri bile kendine çekecek.”
Mark Oldman

Madeline Puckette, Londra’da bulunan Court of Master Sommelier’de sertifikalı bir sommelier’dir. Puckette’in tasarım alanındaki bilgisi Winefolly sitesinde hayata geçmiş ve tasarımları Wines of France, Court of Master Sommeliers ve Guild of Sommelier tarafından kullanılmıştır. 2013 yılında Winefolly sitesi, Uluslararası Şarap ve Alkollü İçecek Yarışması tarafından Yılın Şarap/Alkollü İçecek Blogu seçilmiştir.

Justin Hammack, winefolly sitesinin kurucu ortağıdır. İnternet sitesinin ticari stratejisini yöneten Hammack aynı zamanda internet teknolojileri ve bilgi modellemesiyle de ilgilenmektedir.