Dünya Şarap Atlası

Kitap Adı: Dünya Şarap Atlası
Yazar: Hugh Johnson, Jancis Robinson
Yayınevi: İnkılap Kitabevi
Sayfa Sayısı: 416
Ebat: 22,9 x 22,2
İlk Baskı Yılı: 2021
Baskı Sayısı: 1. Basım
Barkod: 9789751042163

Yazar: Hugh Johnson & Jancis Robinson

Arka Kapak Yazısı:

Dünya Şarap Atlası’nın ilk baskısı, 1971’de çıktığında yayıncılık için bir dönüm noktasıydı. Şarap yarım yüzyıldan fazla bir süredir gelişiyordu ve geliştikçe karmaşık yapısını anlamak isteyen herkese sunacağı şeylerin sayısı giderek arttı. Tamamen güncel bilgilerle hazırlanan bu Atlas, şarap dünyasına yeni okuyucular tanıtacak ve eski dostları yeni bölgelere taşıyacak.

Dünya Şarap Atlası’nda iklim değişikliğinin etkileri, sürdürülebilirliğe doğru ilerlemeler, şarap stilleri ve şarap yapımındaki bir dizi yeni teknik ve zevk yansıtılıyor. Şarap bilimindeki son radikal ilerlemelerden çok az bölge etkilenmedi ve bu metin neyin en önemli olduğunu ve hangi üreticilerinhızı belirlediğini gözden geçiriyor. Atlas boyunca, toprak, iklim ve üzüm çeşitlerine ilişkin temel bölgesel bilgiler özetlenerek okuyucuya aktarılmıştır.

Atlas, okuyucuların şaraplar ve kaynakları arasındaki bağlantıyı anlamalarına yardımcı olan, özel olarak oluşturulmuş toprak haritaları da dahil olmak üzere dünyanın şarap manzarasının 230 benzersiz ayrıntılı haritasına sahiptir. Ve açıklamalar, haritalardaki üreticilere, yerlere ve özel ilgi alanlarına işaret eder.

Dünyanın en saygın şarap yazarı ikilisi Hugh Johnson ve Jancis Robinson, her şarap severin bilgi arzusunu tatmin edecek ve okuyucuları şarap dünyasıyla güncel hale getirecek bir klasik yaratmak için bir kez daha güçlerini birleştirdi.


Hugh Johnson & Jancis Robinson - Dünya Şarap Atlası

Hugh Johnson, ilk kitabı Wine’ın yayınlanmasından bu yana geçen 52 yıl boyunca şarap yazarlığı dünyasına birçok yeni yönden liderlik etti. Ciddi ve bilgili ancak eğlenceli ve iddiasız benzersiz yaklaşımı, ona dünyanın her yerindeki şarap severlerin hayranlığını kazandırdı. Karmaşık konuları erişilebilir ve eğlenceli hale getirir.

Jancis Robinson, Decanter tarafından “dünyanın en saygın şarap eleştirmeni ve gazetecisi” olarak tanımlanıyor. Jancis, web sitesi jancisrobinson.com’da (2010 Louis Roederer Uluslararası Şarap Yazarları Ödülleri’nde yılın ilk Şarap Web Sitesi ödülüne layık görüldü) yazılarını kaleme alıyor.