Yanık Ülke Gülnihal RozeMerlot ve Shiraz

Yanık Ülke Bağları, adını antik çağda Katakekaumene, yani Yanık Ülke olarak isimlendirilen volkanik topraklardan almaktadır.
Yanık Ülke Bağları’ndaki asmalar Divlit Yanardağı’nın yamaçlarında lav taşları üzerinde yetişirken; deniz seviyesinden 924 metre yükseklikte, yanardağdan süzülen rüzgarlarla ve Kula’nın güneşi ile beslenip, simsiyah topraklarla kaplı bu büyüleyici teruarda, kendi özgün tatları ile olgunlaşır.
Antik çağdan bu yana en güzel şarapların yapıldığı ve en güzel asmaların yetiştiği topraklar olarak anılan, ünlü Coğrafyacı Strabo’nun yazıtlarına konu olmuş Yanık Ülke’nin bu çok özel teruarından yetişen üzümler, şato tipi şarapcılık metodu ile, her yıl topraktan şişeye büyülü bir yolculuk yaparlar.

Yazın sıcak günleri sona ererken, gün doğmadan hemen önceki serin saatlerde hasat edilen üzümler, Yanık Ülke Bağları’nin tam kalbinde yer alan şaraphanede, hiçbir yolculuğa maruz kalmadan, ezilmeden, yorulmadan, en mükemmel halleri ile, işlenme önceside serin odalardaki yerlerini alırlar. Böylece bir sene boyunca büyük özenle, heyecan duyarak ve emekle baktığımız, Yanık Ülke’nin siyah topraklarının bizlere armağanı olan üzümlerimizden, yine aynı özenle şarap yapımını gercekleştirme serüvenine adım atarız…