Şarap Tadım Notları

Ana Sayfa/Şarap Tadım Notları

Şarap Keyfi

denizdd-wine-tasting

Bu sayfayı tadına baktığım şarapların arşivini oluşturmak için hazırladım. Hiçbir firmanın ya da markanın reklamı yapılmamaktadır. Site üzerinde satış yapmak ve fiyat bilgisi vermek zaten sitemin ve ilgili sayfaların amacına uygun değildir.

Sitemde arşivlediğim şaraplar sadece önerdiğim şaraplardan oluşmuyor; aralarında bir daha tadına bakmayacağım şaraplar da var. Şimdilik yerli ve ithal şaraplar diye sınıflandırma yaptım. İthal şaraplar kendi içinde ülkelere göre de ayrılıyor. Bir süre sonra üzüm türlerine göre de sınıflandırmayı düşünüyorum. Butik şarapların fotoğraflarını bulmak zor olduğunda ya kendim fotoğraflarını çekip kullanıyorum ya da temsili bir imaj yüklüyorum.

Degüstasyon ve gastronomi dünyasına ilgim ve heyecanım her geçen gün daha da artıyor. Malumunuz öğrendikçe derinleşen alanlar. Detaylarla ilgilenmek daha da zevkli hale gelmeye başlıyor.

Bu zamana kadar edindiğim bilgi ve tecrübeye dayanarak şunu söyleyebilirim:

“Şarap her yudumda keşfedilecek bir içki. Her şişede.. Her defasında.. Hangi şarabın hangi yemekle  ya da peynirle uyum sağladığı, hangi şarabın ne tür bir kadehte ve hangi ısıda servis edilmesi gerektiği çok önemlidir elbette, ama kiminle içileceği de özenle seçilmelidir.  Şarap her zaman, her yerde, herşeyle ve herkesle içilmez.  Unutulmamalıdır ki  ‘Şarapta hakikat gizlidir.’

Şarap Tadım Notları

Go to Top