Sommeliers Selection 2023

Tat & Tanış” : Bir tadım hayal edin, kadehinizi alıyorsunuz, yan yana, üreticilerinden bağımsız, üzüm cinsleri ve yoğunluklarına göre sıralanmış yüzlerce farklı aroma ve tatları dilediğiniz gibi gezip tadabiliyor, üreticiler ve ortak ilgi alanınıza sahip insanlarla tanışabiliyorsunuz…!

Dilerseniz; üreticilerle birlikte “Atölyeler”e katılıyor, şarapların hikayesini, nasıl yapıldıklarını,  farklı rekoltelere ait özel koşulları, tadım notlarını direkt olarak kendi ağızlarından dinleyerek onlarla birlikte tadım yapabiliyorsunuz. ”Master Class’larda” dünyanın, konusunda en önde gelen uzmanları; seçimlerini nasıl yapıyorlar, dinleyip öğrenebiliyor, onlarla birlikte tadım yapabiliyorsunuz, yorumlarınızı paylaşabiliyorsunuz!

Etkinlik CVK Park Bosphorus Hotel İstanbul otelinde 9–10 Aralık 2023’de gerçekleşecek.

“Tat Tanış”, “Atölyeler” ve “Master Class’lar” bölümlerinden oluşan etkinliğe bilet alarak katılabilirsiniz.

Detaylı bilgi: sommeliersselection.com

Andreas Larsson - Best Sommelier of the World
Ronan Sayburn - Master-Sommelier

TAT & TANIŞ

Etkinliğin Tat & Tanış olarak isimlendirilen bölümünde içlerinde zeytinyağı, peynir, ekmek ve şarküteri gibi gurme gıda üreticilerinin de olduğu 50’den fazla üreticiye ait 300’den fazla lezzeti tadabileceksiniz.

Farklı etiketlerin üreticiden bağımsız olarak üzüm cinsi ve yoğunluğuna göre sıralanacağı “Tat & Tanış” bölümünde, ürünleri ideal tadım sırasında ve sıcaklığında tadabilecek, benzersiz bir tadım deneyimi yaşayacaksınız.

Tadım alanında öncelikle köpüklüler, ardından hafif beyazlar, sonrasında orta ve tam yoğunluktaki beyazlar olacak. Onları ise rozeler ve yoğunluğu artan şekilde kırmızılar takip edecek. Kısacası, tüm etiketler üzüm çeşitlerine, renklerine ve yoğunluklarına göre sıralanacak. Kalite standartları gereği “Tat & Tanış” bölümüne girişler 1.250 kişi/gün ile sınırlandırılacaktır.

Önemli Notlar

– Tat & Tanış’a ait Early Bird (26 Kasım saat 23:59’a kadar geçerli) fiyatı tek gün için 1.600TL, 2 gün için 2.400TL’dir. 

Bu tarihten sonra geçerli olacak fiyatlar ise tek gün için 1.850TL, 2 gün için 2.750TL’’dir TL’dir. 

– 1 günlük Tat & Tanış biletinize ek olarak herhangi 4 Atölye seansı bileti alırsanız diğer gün için Tat & Tanış girişi hediye edilecektir.

– 1 günlük Tat & Tanış biletinize ek olarak 1 Master Class ve 2 Atölye seansı bileti alırsanız diğer gün için Tat & Tanış girişi hediye edilecektir. 

– 1 günlük Tat & Tanış biletinize ek olarak 2 Master Class seansı bileti alırsanız diğer gün için Tat & Tanış girişi hediye edilecektir.

Grup indirimi: 6 kişi ve üzeri bilet alımlarında %10 grup indirimi uygulanacaktır. (Grup indirimi normal satış fiyatları üzerinden geçerlidir). Grup indirimli bilet temini için lütfen Gustobar ekibiyle iletişime geçin..