Sunrise-Cabernet-Sauvignon-2012-Concha-y-Toro-SiliŞili’deki Central Valley Güney Amerika’nın en önemli şarap üretim bölgesidir. Aynı zamanda burası Maipo Valley‘den Maule Valley‘e kadar uzanan en büyük şarap bağlarının olduğu bir bölge. Central Valley’de Cabernet Sauvignon, Merlot, Syrah, Chardonnay ve Sauvignon Blanc gibi çeşitli üzümler yetiştirilmektedir, ama bu bölgenin öne çıkan üzüm çeşidi Carmenere’dir.

Concha y Toro Latin Amerika’daki en büyük üreticidir ve kendi alanında dünya liderlerinden biri olarak kabul görür. Kurumun merkezi Santiago’dadır. Concha y Toro Bağları Don Melchor de Santiago Concha y Toro ve eşi Emiliana Subercaseaux tarafından 1883 yılında kurulmuş.

Sunrise Cabernet Sauvignon 2012 menekşe moru renginde. Şaraba meyvemsi kokular hakim; kırmızı orman meyveleri ve kızarmış ekmek kokuları, çikolata ve vanilya çağrışımları da alınıyor. Orta gövdeli, dengeli ve orta uzunlukta bitime sahip. 8 ay çelik tanklarda olgunlaştırılmış. Kırmızı etlerle 15-20 derecede yudumlanmalı. Alkol oranı %13.