Jean-Claude Van Damme'ın İrlanda Viskisi: Old Oak

Hollywood’un efsanevi aksiyon yıldızı Jean-Claude Van Damme, kendi İrlanda viskisini piyasaya sürdü. “Old Oak” adı verilen marka, biri 3 yıl bourbon fıçılarında, diğeri 5 yıl rom fıçılarında olgunlaşmış viski olmak üzere iki farklı ekspresyon sunuyor.

Van Damme’ın Viski Dünyasına Girişi

Van Damme, viski dünyasına girmek için bir süredir plan yapıyormuş. Viskiyi her zaman sevdiğini ve İrlanda viskisinin özellikle yumuşak ve lezzetli olduğunu düşündüğünü söylüyor.

Viski üretmek için Midleton Distillery ile ortaklık kurmaktan heyecan duyduğunu belirten Van Damme, “Onlarla çalışmak, Old Oak’u mükemmel bir viski haline getirmemize yardımcı oldu” diyor.

Old Oak Viskilerinin Özellikleri

Old Oak viskilerinin her ikisi de İrlanda’nın Midleton Damıtımevi’nde üretiliyor. 3 yıllık harman viski, bourbon fıçıları ve yeni meşe fıçılarda olgunlaştırılıyor. Bu viskinin vanilya, karamel ve meyvemsi notalarla karakterize edildiği söyleniyor.

5 yıllık harman viski rom fıçılarında olgunlaştırılıyor. Bu viskinin ise daha zengin ve daha kompleks bir tada sahip olduğu, vanilya, karamel, meyve ve baharat notalarının yanı sıra, romun karakteristik baharatlı ve vanilya aromalarını da içerdiği ifade ediliyor.

OLD OAK IRISH WHISKEY AGED 3 YEARS
OLD OAK WHISKEY JAMAICAN RUM RESERVE 5 YEARS

Old Oak Viskilerinin Pazarlanması

Old Oak viskileri, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Avrupa ve Asya’da satışa sunulacak. Van Damme, viskilerini dünya çapında tanıtmak için bir dizi pazarlama kampanyası planlıyor.

Old Oak Viskilerinin Başarısı

Old Oak sitesinde iki viskinin de “London Spirits Competition 2023” yarışmasında ödül aldığını görüyoruz.

https://londonspiritscompetition.com/en/

Van Damme’ın viski dünyasına girmesi, sektör için ilgi çekici bir gelişme olacak mı? Van Damme’ın küresel şöhreti, Old Oak markasına yeni bir kitle kazandırabilir mi?

https://oldoakirishwhiskey.com/